top of page
Taliansko

Toskánsko - Agroturizmo Collina

Pre všetkých, ktorí túžia zažiť pravú toskánsku atmosféru v rodinnom prostredí, odporúčame navštíviť čarovné umelecké centrum Chianti - agroturizmo Collina v krásnom panoramatickom prostredí s výhľadmi na fascinujúci toskánsky vidiek. Postará sa o vás naša dobrá priateľka – usmievavá Talianka Ivana, ktorá spolu so svojim mužom a deťmi usadlosť vedie a ktorá v nej vytvára pocit domova. História tejto starovekej usadlosti sa datuje až do 14.storočia, kedy usadlosť slúžila ako rodinná farma, v období renesancie dokonca patrila slávnej rodine Medici, ktorej tento kraj vďačí za obrovský rozkvet a bohatstvo v renesančnom období. Na panoramatickom výbežku, obklopenom olivovníkmi a vinohradmi sa nachádza bazén s lehátkami na relax a slnenie, altánok s grilom a záhradným sedením, rozkvitnutá ružová pergola a množstvo sôch, ktoré tu vystavujú umelci z celého sveta. Dokonalé miesto na pohodovú dovolenku ale aj na usporiadanie romantických svadieb.

Popis usadlosti

Agroturizmo Collina0
Agroturizmo Collina05
Agroturizmo Collina02
Agroturizmo Collina01
Agroturizmo Collina8
Agroturizmo Collina7
Agroturizmo Collina6
Agroturizmo Collina5
Agroturizmo Collina06
Agroturizmo Collina4
Agroturizmo Collina03
Agroturizmo Collina2
Agroturizmo Collina3
Agroturizmo Collina1
Agroturizmo Collina

Agroturizmo Collina

Montefiridolfi / oblasť Chianti

Toskánsko - Castello Machiavelli

Prvé zmienky o tomto historickom skvoste sa datujú až do roku 997, kedy zámok slúžil ako pevnosť. Pod jeho hradbami sa nachádzajú podzemné chodby, ktoré boli kedysi , v časoch obliehania, používané na dodávky potravín a oblečenia. V roku 1511 si zámoček kúpil Nicolló Machiavelli a používal ho ako svoj poľovnícky zámok. Castello Machiavelli sa nachádza ďaleko od rušných ciest, na jednom zo zvlnených kopcov Chianti, poskytujúci prekrásne výhľady na okolitú krajinu. Rozprestiera sa na viac ako 100 hektároch pozemku obkolesenom olivovými hájmi a vinohradmi len 22km za Florenciou.

Apartmán 1 - malý útulný apartmán pre 2 osoby s rozlohou 34m2, obývacia časť s TV, SAT, free WIFI, stropný ventilátor, s plnevybavenou kuchynkou a umývačkou riadu, kúpeľňa so sprchovým kútom, osušky a fén na vlasy, spálňa s manželskou posteľou, ktorá má krásny výhľad na okolité kopce Chianti. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 2 - svetlý a príjemný apartmán pre 2 osoby s rozlohou 44m2, ktorý ponúka úchvatný výhľad do údolia. Skladá sa z obývacej časti s TV, SAT, free WIFI, stropný ventilátor, plnevybavenej kuchynky, kúpeľne so sprchovým kútom, osušky a fén na vlasy, spálňa s manželskou posteľou. Apartmán sa nachádza na prvom poschodí.

Apartmán 3 - Tento príjemný apartmán pre 2 osoby s rozlohou 48m2 sa nachádza vedľa kaplnky Santa Maria. Ponúka priestrannú obývaciu časť s krbom, stropný ventilátor, TV, SAT, free WIFI, plnevybavenú kuchynku s umývačkou riadu, spálňu s manželskou posteľou, kúpeľňu so sprchou a masážnou vaňou. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 4 - Útulný apartmán pre 2+1 osoby s rozlohou 47m2 ponúka priestrannú a svetlú obývaciu časť, rozkladací gauč pre jednu osobu (80 x 190 cm), stropný ventilátor, TV, SAT, free WIFI, plnevybavenú kuchynku s umývačkou riadu, spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňu so sprchovým kútom, osušky a fén na vlasy. Apartmán sa nachádza na 2 poschodí a má krásny výhľad do údolia.

Apartmán 5 - Veľmi príjemný apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 52m2 ponúka nádherný výhľad na okolité kopce Chianti, obývacia časť s plnevybavenou kuchynkou a jedálňou, stropný ventilátor, TV, SAT, free WIFI, dva rozkladacie gauče (100 x 175 cm a 90 x 195 cm) , spálňa s manželskou posteľou, a kúpeľňa so sprchovým kútom, osušky a fén na vlasy. Apartmán sa nachádza na prízemí.

Apartmán 6 - Tradičný, slnečný apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 52m2, skladá sa z obývacej časti s rozkladacím gaučom pre 2 osoby (135 x 180 cm), TV, SAT, free WIFI, stropný ventilátor, plnevybavenej kuchynky s práčkou a umývačkou riadu, apartmán má 2 kúpeľne so sprchovým kútom, osušky a fén na vlasy, spálňu s manželskou posteľou s výhľadom na okolité kopce. Apartmán sa nachádza na prvom poschodí.

Apartmán 7 - Krásny dvojpodlažný apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 55m2 sa nachádza priamo v hlavnej časti zámku. Na 1.podlaží nájdete obývaciu časť s krbom, rozkladací gauč pre 2 osoby (140 x 195 cm), TV, SAT, free WIFI a plnevybavenú kuchynku s umývačkou riadu. Na 2. podlaží, ktoré poskytuje výhľad do údolia Chianti a tiež do nádvoria zámku sa nachádza spálňa s manželskou posteľou a kúpeľňa s vírivou vaňou. osušky a fén na vlasy.

Apartmán 8 - Apartmán pre 2+2 osoby s rozlohou 87m2 má priestrannú obývaciu časť s krbom a 2 rozkladacími gaučmi (65 x 175 cm a 85 x 180 cm), TV, SAT, free WIFI, jedáleň, plnevybavenú kuchynku s umývačkou riadu, priestrannú spálňu s manželskou posteľou a kúpeľňu s vírivou vaňou, osušky a fén na vlasy. Apartmán sa nachádza na prvom poschodí a ponúka krásne výhľady na okolité kopce Chianti.

Popis usadlosti

Castello Machiavelli2
Castello Machiavelli3
Castello Machiavelli5
Castello Machiavelli4
Castello Machiavelli19
Castello Machiavelli18
Castello Machiavelli17
Castello Machiavelli16
Castello Machiavelli15
Castello Machiavelli14
Castello Machiavelli12
Castello Machiavelli13
Castello Machiavelli11
Castello Machiavelli10
Castello Machiavelli9
Castello Machiavelli8
Castello Machiavelli6
Castello Machiavelli7
Castello Machiavelli1
Castello Machiavelli

Castello Machiavelli

San Casciano in Val di Pesa / oblasť Chianti

bottom of page